FAQ

Čo je to nealko víno?

Nealkoholické / odalkoholizované / dealkoholizované / nízkoalkoholické / nealko víno je plnohodnotné kvalitné víno, ktorému bol odobratý alkohol prostredníctvom jednej z neagresívnych metód. V závislosti od legislatívy štátu je limit pre nealko víno 0,0% – 1% alkoholu.

Čo chýba nealko vínu?

Produkt je vínom so zachovanými chuťovými vlastnosťami a pozitívnymi vplyvmi na zdravie. Jediné, čo mu je odobrané, sú alkohol a kalórie…

Aké sú metódy výroby?

Vákuová destilácia a následná filtrácia za nízkej teploty, stĺpec rotačných kuželov (Spinning Cone Column, metóda reverznej osmózy, nano-filtrácie, gradientného tepelného spracovania (zmrazením).

Aké su známe značky nealko vín?

Carl Jung, Ariel, Henkell, Eisberg, Vandalia, Fre, St. Regis , Light Live, Vincero, Emina od firmy Mattaromera, Miguel Torres, Elivo a iné. Na Slovensku je zatiaľ najznámejšia nealko verzia sektu od firmy Hubert.

Aké majú organoleptické vlastnosti?

U bielych a šumivých vín je dosiahnutá chuť takmer identická. U červených vín mierne absentuje sila v tele, ktorú im dodáva alkohol. Tento drobný nedostatok je však kompenzovaný zdravotným vplyvom a výhodami absencie alkoholu.

Ako ich servírovať?

Biele a rosé vína jendoznačne dobre vychladené a červené podľa odporúčania výrobcu, ale nám tiež viac chutí vychladené.

Čo keď mi nechutí?

Odporúčame dať mu jednoznačne ešte jednu šancu a prípadne skúsiť inú značku.

Aký vplyv má nealko víno na zdravie?

Viaceré štúdie preukázali pozitívny vplyv nealko vína na zníženie hypertenzie, rizika infartku i rizika mozgovej príhody. Toto víno teda môže významne prispieť ku zdravému životnému štýlu.

Pre koho je nealkovíno vhodné?

Nealko víno môžu konzumovať všetci: aj tehotné ženy, ľudia s obmedzenou konzumáciou alkoholu kvôli liekom i vierovyznaniu, abstinenti, diabetici, vodiči a ľudia na diéte. Ľudia so zdravotnými obmedzeniami by mali konzumáciu konzultovať najprv so svojím lekárom.

Je nealko víno náhradou klasického vína?

Cieľom nealko vína nie je súťažiť s klasickým vínom, ale naopak doplniť jeho ponuku.

Kde nealko víno kúpiť?

Tento skvelý produkt je zatiaľ na Slovensku pomerne zložité zohnať. Okrem nealkoholického sektu Hubert je v bežných supermarketoch dostať len víno Carl Jung (Tesco hypermarket, Hypernova), druhou cestou je objednávka cez internet zo zahraničia. Radi by sme dosiahli širšiu ponuku v obchodoch, ale zatiaľ sa nepodarilo…

Čo chýba nealko vínu?

Produkt je vínom so zachovanými chuťovými vlastnosťami a pozitívnymi vplyvmi na zdravie – hlavne vďaka antioxidantom. Jediné, čo mu je odobrané, sú alkohol a kalórie…

FashionBuzz © 2015 | All Rights Reserved Theme by Flythemes